Black Bullet aneb chráníme ty, jež nás nenávidí

17. srpna 2016 v 22:46 | ichi |  Anime
Před dvěma měsíci jsem dokoukala krásný kousek z roku 2014 jménem Black Bullet. Tato třináctidílná série mě nutila koukat na další a další díly, až mi najednou došly.

Black Bullet, zdroj

O čem anime je?

Black Bullet se odehrává v budoucnosti, konkrétně v roce 2031. Na Zemi se před deseti lety objevil virus zvaný "Gastrea", způsobující řadu mutací, které přetvoří tělo organismu v monstrózní bytost. Virus zahnal lidstvo do malých oblastí obklopených bloky Varania, jediného kovu, který dokáže udržet infikovaná monstra mimo lidmi osídlená místa.
Vzhledem k předešlé invazi viru, se však začaly rodit dívky jím infikované. Říká se jim "Prokleté děti" (norowareta kodomo-tachi) a Gastrea je infikoval ještě před narozením skrz matku, čímž se stal součástí jejich DNA a dal jim větší výdrž, sílu a schopnost regenerace, jakou oplývají ostatní organismy virem napadené. Tyto výhody mají i svou stinnou stránku. Virus se šíří tělem daleko pomaleji a jeho působení se dá ještě zpomalit různými séry, přesto jakmile ovládne přes padesát procent těla infikovaného, přeměna v monstrum jej nemine.
Právě toho se bojí civilisté, a proto Prokleté děti nenávidí, ačkoliv jsou jejich jediná spása. Proč spása?
Kvůli viru vznikla organizace, která pod sebou sdružuje právě tyto Prokleté děti, jakožto iniciátorky, které bojují s netvory, a s nimi ve dvojici dospělé lidi, kterým se říká promotoři, a ti své Iniciátorky vedou a chrání je.
Anime se točí okolo ústřední dvojice iniciátorky Aihara Enju a promotora Satomi Rentarou.

Co pocity?

Brečela jsem, smála se, doufala, nedýchala. Anime je velmi hezky zpracované, má své smutné i vtipné chvilky. Vyvolávalo ve mě slzy radosti i smutku, velmi dobře pracovalo s pocity diváka. (Anebo jsem já citlivka. :D)

Příběh

Vše je dobře vysvětlené, autoři si nic netahají z prstu. Nestávalo by se, že bych se ztrácela nebo netušila, která bije. Anime bylo navíc krátké, takže ani nestihla zapracovat má špatná paměť.
Postavy
Postavy byly hezky vymyšlené a moc hezky se vyvíjely. Hlavní hrdina nebyl blbeček, kterého byste chtěli prohodit oknem, a hlavně… Nebyla tam žádná bezradná, otravná holka, která by po celou dobu děje jen bezmocně křičela hrdinovo jméno a pak ho za odměnu kopala a mlátila jak boxovací pytel.
Navíc pokud jste závislí na lolitkách, tohle anime rozhodně skoukněte!

Hudba

Hudbu má na svědomí Sagisu Shirou, takže za mě jednička. Tématicky se skvěle hodí a neruší anime. Už ji mám v mobilu! :D

Sečteno podtrženo

Anime stojí za to vidět. Rozhodně neprohloupíte. Zvláště pokud máte rádi postapo, katany, pistole a lolitky s kulomety. :D
A na závěr upoutávka zde. (Nějak mi nešlo vložit video. o.O)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama