Srpen 2016

Anime dotazníček :3

22. srpna 2016 v 12:03 | ichi |  Anime
Už včera jsem při zkoumání komentářů na svém blogu (celkový čas dvě minuty xD) narazila na blog slečny Iliene, který se mi hrozně moc zalíbil. Narazila jsem tam také na tenhle dotazníček, tak jsem se rozhodla zapojit! :3

Je sůl opravdu nad zlato?

19. srpna 2016 v 21:39 | ichi |  Ingredience
Už dlouho mi vrtá hlavou otázka, která by se mohla směle přidat ke slepici s vajíčkem, totiž zda existuje termín správně slaný. Proč? Nu, co je pro jednoho přesolené, může být pro jiné prakticky neslané. Jako fakt.
Problém je, že tělo potřebuje jen určité množství soli. Méně je špatně, více též.

Agregátor blogů aneb Spousta zajímavého čtení

19. srpna 2016 v 14:58 | ichi |  Reklamy
Stalo se to včera, když jsem projížděla facebook. Narazila jsem na velmi zajímavý projekt, který má takovou hezkou oboustranou funkci. Proč? Na své si přijdou jak blogeři, tak čtenáři.

Pro blogery

Jako blogeři zde dostanete šanci zviditelnit se pomocí robota, který načítá nové články z vaší straky a propaguje název spolu s autorem a perexem. Samozřejmě články nekopíruje celé, nýbrž dovolí návštěvníkovi prokliknout se až na požadovaný blog. Moc hezká věc, nemyslíte?

Pro čtenáře

Pro čtenáře je stránka též velmi užitečná. Díky možnosti zařazení blogu do (později) více kategorií už čtenář nemusí složitě googlit články, stačí jen kliknutí.

Stále v rozvoji

Stránka je celkem nová, stále v beta versi a blogů je zde spíše méně, než více. Nicméně si myslím, že nápad je moc pěkný a postupem času se rozvije v něco opravdu skvělého a užitečného. Vše však záleží také na lidech, kteří se tam přihlásí. Zkuste to taky. :3

Kde?

Projděte si agregatorblogu.cz, zde na vás tyto funkce čekají. ^^

Black Bullet aneb chráníme ty, jež nás nenávidí

17. srpna 2016 v 22:46 | ichi |  Anime
Před dvěma měsíci jsem dokoukala krásný kousek z roku 2014 jménem Black Bullet. Tato třináctidílná série mě nutila koukat na další a další díly, až mi najednou došly.

Black Bullet, zdroj

Návštěva Bodaidžu-macuri!

17. srpna 2016 v 22:04 | ichi |  Kulturní akce
Rok se s rokem sešly a na Vyšehradě se 17. - 18. 6. uskutečnil už jedenáctý ročník Bodaidžu-macuri - Svátku lip. Jako již tradičně, nestihli jsme úplný začátek. Tentokrát jsem zpoždění zavinila já, protože jsem se celou půl hodinu prala s vlastním obi. Mašle se nakonec povedla a my vyrazili. Řeknu vám, bloudit po Praze v yukatě není nic moc. Ano, dívali se na mě divně. Avšak já měla úplně jiné starosti. Pospíchajíc na tramvaj jsem měla plné nohy práce, abych se v úzké látce nepřerazila.

Kapitola 4 | Deník Vrabce

17. srpna 2016 v 21:31 | ichi
Pětice pokračovala a za nimi cupitala skupina banditů. Ruce měli výtržníci přivázané k jednomu provazu, jehož konec si vzal na starosti Yuujiro, a nohy svázané zvlášť, aby mohli chodit, avšak nikoliv utíkat. Kráčeli poslušně, protože už měli za sebou neúspěšný pokus o útěk.
Zhruba před hodinou došli k názoru, že zneužijí moment překvapení a sborově trhnou za provaz. Jenže mladík nebyl tak neostražitý, jak se tvářil, a společné úsilí mužů s ním sotva pohnulo. Jounin velmi rychle využil omezení jejich pohybu, silně škubl provazem k sobě a čtveřice se na sebe s výkřiky poskládala jako domino. Následně je všechny zpražil pohledem a v případě další možné zkoušky jeho bdělosti jim přislíbil noc s místními medvědy. Muži se bezeslovně shodli, že trest za jejich hříchy ve městě bude přijatelnější než rozsápání dravou šelmou.

Kapitola 3 | Deník Vrabce

17. srpna 2016 v 21:26 | ichi
"Á! Proč mě moje chakra vůbec neposlouchá?!" zakřičela Suzume, sbírajíc se ze země.
"Možná jí jen špatně rozkazuješ!" ozval se pobavený hlas odněkud z korun stromů.
Zrzka vzhlédla a dostala tik do oka. Naoto stál hlavou dolů na silnější větvi, jako by se nechumelilo.
Nasupeně vyhledala Satoyu. I on seděl na jedné z výš posazených větví a měl dotrénováno. Znovu se zahleděla na svůj strom a zamračila se na něj. Už zvládala vyběhnout do půlky, jenže vždycky se začala předčasně radovat, nohy se jí odlepily a ona spadla.
"Moc ti to nejde."

Kapitola 2 | Deník Vrabce

17. srpna 2016 v 21:23 | ichi
Suzume se roztřásla.
Bělovlasý se zlověstně usmíval. Oči, které jindy člověka zradí, měl zakryty tmavými brýlemi. Dlouhou dobu nemluvil, jen stál a se zájmem si ji a její kolegy prohlížel. Mráz si brázdil cestu jejími zády. Chtěla utéct, ale ztuhla na místě.
"Rád bych věděl, kde máte Yuujira-chan, děcka," promluvil ledovým hlasem plným posměchu, který div nemrazil půdu pod nohama. "Ptáčci si štěbetaj, že je váš sensei."
Suzume ztratila hlas. I kdyby stokrát věděla, kde se sensei nachází, nedokázala by ani naznačovat gesty. Nejen ona.

Kapitola 1 | Deník Vrabce

17. srpna 2016 v 21:21 | ichi
"To snad není pravda! Poslední den, má odmaturováno a stejně chrní na mojí hodině!" Hlasité nadávání se rozlehlo třídou spolu s klepnutím.
Suzume, zrzavá absolventka ninja akademie v Konohagakure, se s výkřikem vytrhla ze snu a polekaně se narovnala. Ve třídě zbyla sama. Zmateně si pohladila hlavu na místě, kde jí jistě rostla boule, a otočila se. Malý postarší učitel držel v ruce tlustou knihu a netvářil se příliš spokojeně. Zřejmě čekal vysvětlení. Ona také jedno chtěla.
"Eh, kde jsou všichni?" zamrkala a hned dotazu zalitovala. Usnula a neprobudilo ji ani zvonění. Ani Satoya. To mu spočítá.
"Kde by tak mohli být?" přemýšlel mužík a hraně si probíral šedivé vousy na bradě. "Už vím!" vyhrkl náhle. "Jsou doma, protože už dávno zvonilo!"

Deník Vrabce

17. srpna 2016 v 21:20 | ichi

Příběh

Ubylo 200 let od doby, kdy legendární Uzumaki Naruto, zachránce míru ve světě shinobi, zemřel. Období klidu je dávno pryč, skryté vesnice začaly mizet jedna po druhé. Nyní zbyly už jen Konohagakure, Kirigakure a Sunagakure.
Výcvik ninjů v běží naplno a každá vesnice se snaží vychovat ty nejlepší z nejlepších.
V Konoze odmaturoval další ročník a nové týmy jsou připraveny začít s těžkým tréninkem a stát se schopnými shinobi.
Mezi nimi je i tým 13. Suzume, Satoya a Naoto se pod vedením jounina Yuujira snaží nalézt svou cestu ve spletitém labyrintu nynějšího světa a při tom neztratit sami sebe.

Žánr

akce, bojová úmění, komedie, shounen

Práva

Universum Naruto patří japonskému mangakovi Masashi Kishimotovi, pozadí příběhu NFFORPG. Postavy a příběh jsou mým dílem.

Omezení

12+

Stav

Rozepsáno

Kapitoly